Nový Zéland: Výzva pro náročný pár cestovatelů

Petr (33) s přítelkyní Janou (31) spolu žijí už osm let. Dlouho snili o návštěvě Nového Zélandu, až se jednoho dne rozhodli, že si vezmou na necelé tři týdny dovolenou a vyrazí! „Řekli jsme si, že se na tuto cestu chceme vydat ještě před tím, než založíme rodinu. A právě nastal nejvyšší čas,“ prozradili nám.

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

„Po dlouhých úvahách, jaký ostrov zvolit, jsme se rozhodli pro jižní. Oba bohužel stihnout nemůžeme. Milujeme adrenalin, takže nám při výběru pomohl i fakt, že město Queenstown na jižním ostrově je vlastně kolébkou bungee jumpingu a dají se zde podniknout další podobné vylomeniny.“ Jana s Petrem by toho rádi na ostrově stihli co nejvíce a zároveň si užili nezapomenutelnou dovolenou v krásné novozélandské přírodě.

Kromě letenek bylo třeba zajistit i pronájem obytného vozu, kterým se na svých toulkách po ostrově nejen přepravovali, ale sloužil jim také jako domov. Na Novém Zélandu je cestování tohoto typu běžnou záležitostí a obytný vůz, který jsme našim cestovatelům zamluvili, byl opravdu komfortní. Po příletu do největšího města jižního ostrova, Christchurch, se mladý pár přemístil do luxusního hotelu s bazénem, který jsme jim pro první dvě noci zamluvili. Třetí den už Petr s Janou naskákali do svého nového pojízdného domova a dobrodružství mohlo začít.

alt_text_here

 

Ostrov objeli víceméně celý dokola. Svůj výlet odstartovali pozorováním velryb a měli to štěstí, že viděli také keporkaka. Navštívili oblíbenou vinařskou oblast Marlborough, kde se skvěle daří vynikající odrůdě Sauvignon Blanc, nebo se toulali úžasnou Wharariki Beach. „K dlouhatánské pláži jsme se dostali přes úchvatné písečné duny a u skal jsme spatřili lachtaní mláďata s matkou, která si je vzorně hlídala. Bylo to naprosto úžasné!“ Z dalších „nej“ zmínili ještě vyhlídkový let nad ledovci Franz Josef a Fox nebo objevování krás z paluby lodi ve fjordové oblasti Milford Sound. „Začínáme znovu šetřit, abychom se na Nový Zéland mohli ještě někdy podívat. Klidně už ve třech!“ uzavřela vzpomínání Jana.

alt_text_here

 

Hledáte dovolenou pro náročné? Napište nám! 

Mohlo by vás zajímat