Laos: Cesta, která Radkovi dobila baterky

Radka potkala nelehká životní situace, která mu dodala odvahu k rozhodnutí, že sám alespoň na krátkou dobu vycestuje. Vždycky ho zajímala Asie, a tak se na nás obrátil, abychom mu zprostředkovali zájezd do Laosu. To, že nemá tato země přístup k moři, berme třeba jako náhodu. Náš úkol byl jasný – zajistit Radkovi obousměrnou letenku, ubytování, a především zajímavý program, který ho nabije novou energií.

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

Na své první samostatné putování se Radkovi podařilo poskládat 10 dní dovolené. Ačkoliv by měla i jižní část Laosu rozhodně co nabídnout, z praktického i časového důvodu jsme se zaměřili na severní část této historicky bohaté a pohádkově krásné země. Po příletu do hlavního města Vientiane se Radek potkal s místním průvodcem. Ten mu předal cenné rady, tipy na výlety a po celou dobu pobytu pomáhal Radkovi zajišťovat dopravu mezi jednotlivými místy. Ještě ten večer ukázal Radkovi trh s místními specialitami, kde stačil nasát příjemnou laoskou atmosféru.

alt_text_here

 

Ve Vientiane nesměla chybět návštěva oblíbené buddhistické stúpy Pha That Luang nebo vítězného oblouku Patuxai. Město Vang Vieng Radka překvapilo přírodními krásami v podobě vápencových skal, jeskyní a vodopádů. „Sjíždění řeky Song na pneumatikách, které se tu běžně koná, jsem se sice nezúčastnil, ale bylo parádní vykoupat se například v modré laguně hned pod jeskyní.“ Seznámil se také s hrůznou minulostí bombardované oblasti Phonsavan a navštívil záhadnou planinu džbánů.

Luang Prabang, město plné úchvatných chrámů a muzeí, bylo konečnou stanicí našeho dobrodruha, odtud jsme mu zajistili zpáteční let. Před odletem se však Radek stačil ještě pokochat dechberoucími Kuang Si vodopády a namlsat se na trzích skvělou pouliční stravou, která mu podle jeho slov chybí asi nejvíce. „Ať už jsem se plavil po Mekongu, obdivoval úchvatné buddhistické chrámy nebo tradiční vesničky, svou dovolenou jsem si náramně užil! Setkal jsem se se spoustou zajímavých lidí, okusil výtečnou laoskou kuchyni a uvědomil si v této nádherné zemi, jak málo stačí ke štěstí!“

alt_text_here

 

 

Potřebujete dobít baterky cestováním? Napište nám! 

Mohlo by vás zajímat