FAQ

Časté dotazy

Incoming

 1. Můžeme si zvolit jakýkoli den příjezdu (i když je v ČR například svátek)?
 2. Samozřejmě, přijet můžete, kdykoli se vám to hodí, a to i během státních svátků, prázdnin či dnů volna. Když nám dopředu pošlete preferované datum příjezdu, obratem pro vás prověříme dostupnost ubytování i dalších služeb, které si budete přát využít.

 3. Vyzvednete naši skupinu na letišti?
 4. Ano, po příletu vás na letišti přivítá náš řidič (budete-li si to přát, vyzvedne vás už v příletové hale) a zpravidla také některý z našich zaměstnanců.

 5. S jakými hotely spolupracujete?
 6. Naše společnost spolupracuje s řadou prověřených, kvalitních hotelů po celé střední, východní i západní Evropě. Díky našim zkušenostem a kontaktům pro vás dokážeme zajistit to nejlepší možné ubytování ve všech cenových kategoriích.

 7. Naše společnost má letité zkušenosti v oblasti cestovního ruchu. Úzce spolupracujeme s německou cestovní kanceláří KDE Reisen GmbH se sídlem v Hamburku i s našimi sesterskými společnostmi Umbrella Coach & Buses a Umbrella Yacht, které se specializují na mezinárodní autobusovou dopravu a pronájem jachet. Díky těmto zkušenostem máme bohatou síť prověřených dodavatelů, za jejichž kvalitní služby můžeme ručit.

 8. Pro naše klienty zajišťujeme pronájem nadstandardních autobusů značky Setra (v případě zájmu včetně cateringu během cest), rezervace hotelů, lístků na kulturní akce, zprostředkováváme služby průvodců i nákup letenek za výhodné ceny a nabízíme služby meet & greet.

 9. Naši průvodci mluví vždy anglicky nebo německy, lokální průvodci, kteří se o vás budou starat v jednotlivých městech, navíc vždy hovoří i jazykem daného státu. Naši zaměstnanci pak s klienty komunikují česky, slovensky, anglicky, německy, chorvatsky, španělsky a rusky.

 10. Ano, naše společnost má spolehlivého a kvalitního průvodce v každém větším městě Evropy.

 11. Minimální počet lidí ve skupině je 15, maximální počet není omezen.

 12. Naši zaměstnanci jsou s klienty v kontaktu od chvíle, kdy od nich obdržíme první e-mail. Společně ladíme celou nabídku, diskutujeme nad konkrétním itinerářem, řešíme doporučení hotelů a sestavení celé cesty. Náš zaměstnanec, který s klientem celou dobu komunikuje, ho také obvykle jako první přivítá na letišti, případně na jiném místě v Praze. Tento člověk je také pro klienta kontaktní osobou, na kterou se může obrátit kdykoli během svého pobytu s jakýmkoli problémem či prosbou.

 13. Rozhodně doporučujeme, abyste nás kontaktovali s dostatečným, alespoň několikaměsíčním časovým předstihem.  Především v sezoně, tedy od dubna do června, je nutná rezervace alespoň půl roku předem. Jenom tak dokážeme zajistit, že uvidíte a zažijete skutečně všechno, co jste si předsevzali.

 14. Za všechny služby se platí bankovním převodem.

 15. Podmínky jsou individuální. Při objednání služeb platí klient 50 % ceny při objednávce a 50 % čtyři týdny před příjezdem. V případě, že má klient objednány i další služby, například pronájem hotelů či průvodců, bývá záloha většinou nevratná.

 16. Naši klienti mají k dispozici telefonní linku 24/7, jakékoli problémy vyřešíme obvykle v rámci několika hodin. Pokud od nás má klient objednaný autobus, garantujeme přistavení náhradního vozidla do 4 hodin.

 17. Ano, speciálně pro firmy máme velmi širokou nabídku služeb. Do autobusů můžeme na přání nainstalovat například stoly, vozy jsou také vybaveny audio a video vstupy, díky připojení malého mixážního pultu a Apple TV můžeme autobus proměnit v plnohodnotnou kancelář s možností streamovat během jízdy prezentace na obrazovky v autobusu. Klientům dokážeme zajistit i catering po dobu cesty.

 18. V případě pronájmu autobusů klient platí vždy za všechny členy skupiny. (Tady je třeba zdůraznit, že děti do 6 let věku musejí mít vlastní autosedačku. Pro starší děti autosedačky máme). Uplatnit slevu na dítě lze v některých hotelech, případně se dítě nezapočítává do skupiny s průvodcem.

 19. Samozřejmě. Některé naše autobusy jsou bezbariérové, čili jsou komfortní i pro lidi s různými handicapy. Co se týče dietních omezení či veganství a vegetariánství, ta jsou naprosto běžná – dokážeme zajistit kvalitní stravování všem našim klientům.

 20. Ano, jak cestovní pojištění, tak pojištění storna zájezdu si u nás můžete vyřídit během několika minut. Pro naše klienty máme i zvýhodněné balíčky na určitá časová období (na jeden, dva či tři týdny) i balíčky pro skupiny osob.

Dovolená na míru

 1. Jak funguje domlouvání cestování na klíč v praxi?
 2. Naším hlavním cílem je především šetřit váš čas. V první fázi zjišťujeme, jaké jsou klientovy představy o vytoužené dovolené, jaká destinace ho zajímá, co všechno by chtěl vidět, jaké jsou jeho časové možnosti i finanční rozpočet. Poté mu připravíme na výběr několika variant pobytu – ty se liší například typem ubytování či itinerářem. Když se klient rozhodne, která varianta je pro něj nejvhodnější, připravíme podrobný rozpočet a pustíme se do realizace. Většina klientů k nám přichází už s konkrétním zadáním – například potřebuje zajistit luxusní dámskou jízdu na klíč, připravit teambuilding v Dubaji pro top management nebo například rodinnou dovolenou na pláži v nějaké exotické zemi. Záleží jen na vás, jak si představujete svou vysněnou dovolenou!

 3. Skutečně dokážete zajistit cestu na jakékoli místo v kterýkoli čas?
 4. V opravdu vysokém procentu případů ano. Jsou ale lokality (například Galapágy či Antarktida), které limitují množství turistů, kteří mohou dané místo v jednom roce navštívit. Pokud chcete zamířit na podobné místo, obratem prověříme reálné možnosti a dáme vám ve velmi krátké době vědět, co je v našich silách zařídit.

 5. Proč bych měl plánování své vysněné dovolené přenechat vám?
 6. Protože náš tým má dlouholeté zkušenosti s cestováním po celém světě. Sami cestování milujeme a máme toho opravdu hodně naježděno, a tak klientům dokážeme nejen dobře poradit s výběrem destinace i konkrétního programu na místě, ale zároveň garantujeme vysoký standard klientského servisu. Nejsme cestovní agentura s uniformním výběrem katalogových zájezdů. Místo toho se zaměřujeme na zážitky, které našim klientům šijeme na míru.

 7. Fantazii se meze nekladou – vždy záleží na založení klienta a jeho rozpočtu. Postaráme se o vše, počínaje přepravou na letiště, zajištěním letenek, transferů po vypracování podrobných itinerářů, rezervaci samotných zážitkových aktivit či speciálních požadavků. Klient a jeho přání jsou pro nás na prvním místě – o co se nechcete sami starat, nechte jednoduše na nás.

 8. Samozřejmě, po celou dobu vašeho pobytu na dovolené vám bude k dispozici náš 24/7 servis, a případné komplikace naši zaměstnanci okamžitě řeší.

 9. Pojištění je součástí každého plnění a jeho výši opět upravujeme na míru podle přání konkrétního klienta. U určitých druhů zážitkových aktivit, například u vyhlídkových letů, jsou přísnější podmínky pro storno poplatky, na které ale klienta vždy dopředu upozorníme.

 10. V Umbrella Holiday máme tým lidí, kteří vám rádi připraví konkrétní nabídku. Stačí vyplnit poptávkový formulář ZDE, nebo zavolat na telefon 603 033 313.