Korsika: Pánská jízda na jachtě

Tradici každoroční pánské jízdy drží čtyřicetiletý vysokoškolský pedagog Jáchym s kamarády už skoro dvacet let. Loni se rozhodli, že si konečně splní letitý sen – pronajali si na týden jachtu a vyrazili propátrat břehy Korsiky! A jako úplní námořní začátečníci se dohodli, že podrobný itinerář své vysněné dovolené nechají na profesionálech – tedy na nás a našich kolezích ze sesterské společnosti Umbrella Yacht!

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

Pro osm kamarádů začala jejich vysněná plavba v přístavu Ajaccio, kam přiletěli letadlem z Prahy a kde na ně čekal jejich nový příbytek – elegantní plachetnice Jeanneau 64. A na její palubě kapitán Niko a jeho pravá ruka na palubě i v kuchyni Petra. Pánové se ubytovali, a následně přepluli do blízkého zálivu, kde se podávala první večeře na palubě! Ji i následný večírek, při kterém ochutnali místní vynikající vína, si naši cestovatelé opravdu užili. „Byli jsme tak nadšení, že jsme konečně na moři, že jsme to s oslavou trochu přehnali. Naštěstí jsme to ale hned druhý den vysportovali,“ usmívá se při vzpomínce Jáchym.

Hned následující den si totiž parta kamarádů začala plnit to, co si předsevzala – přes den se pánové věnovali plavání a vodním sportům a po večerech poznávali korsickou pevninu, případně si vychutnávali večeři na palubě „Žanetky“.

alt_text_here

 

Během týdne se stihli vykoupat a zajezdit si na kajacích u útesů Taravu, šnorchlovat v zátoce Arana i pozorovat racky na ostrově Lavezzi. Užili si večeře v rybářském městečku Campo Moro a fascinovaně obdivovali příjezd do přístavu Bonifacio – opevněné město totiž leží na obrovském útesu a z moře je na něj opravdu překrásný výhled. Prošli si restaurace a obchody v typickém korsickém přístavu Propriano a strávili příjemný půlden v přírodní rezervaci na ostrově Piana, kde je voda tak průzračná, že můžete vidět bílé písčité dno, 3 až 4 metry hluboko.

„Od téhle dovolené jsme čekali hodně, ale realita naše očekávání předčila hned několikrát. Jsme naprosto nadšení! A už máme taky jasno, že příště naši tradici pánských jízd porušíme – místo na týden pojedeme rovnou na čtrnáct dní! Tentokrát si vyzkoušíme katamarán a poplavíme se podél břehu Řecka. A možná – když budou celý rok hodní – vezmeme i manželky a děti,“ směje se odpočatý Jáchym. 

alt_text_here

 

Máte chuť na akční dovolenou? Napište nám! 

Mohlo by vás zajímat