Indie: Klid nalezený v ráji

Vysoké životní tempo a snad nikdy nekončící pracovní doba donutily manažerku Moniku (34) alespoň na chvíli všemu utéct a věnovat se sobě. Přemluvila kamarádku a obrátila se na nás, abychom jí připravili „únikový“ program na tři týdny. Podmínky? Denně dělá jedno rozhodnutí za druhým, pro vlastní odpočinek tedy rozhodně potřebuje klidný hotel, bezstarostný servis, pár výletů jako příjemný bonus, a hlavně – ájurvédu!

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

Kovalam, Jižní Kerala, Indie. To byla naše cílová destinace. Právě tady, hned vedle překrásné pláže, se rozkládá jeden z nejvyhlášenějších resortů specializovaných na ájurvédu – Niraamaya Retreats Surya Samudra. A právě v tomto exkluzivním hotelu čekal na Moniku a její kamarádku 13denní detoxikační program.

„Resort byl celkově velmi klidný, byly jsme ubytované v typických keralských chatkách, jejichž vybavení bylo ovšem luxusní! Z oken jsme se dívaly přímo na šumící moře. Dokázala jsem se konečně uvolnit, a dokonce mě ani nic nenutilo kontrolovat telefon a myslet na to, jak to asi v práci teď funguje beze mě,“ směje se Monika s tím, že ráda vzpomíná i na podávané pokrmy; vyladěnější lehké (vegetariánské) večeře a chutnější ovoce v životě nejedla.

alt_text_here

 

K ájurvédě kromě lehké a zdravé stravy neodmyslitelně patří i jóga, které se obě kamarádky věnovaly denně. Byla by ale škoda přijít o všechny krásy jižní Indie, a tak jsme po ukončení všech procedur vyvezly obě zrelaxované kamarádky na několik nezapomenutelných výletů. Prohlédly si překrásný chrám Šrí Padmanabásvámího v keralské metropoli Tirunavantapuramu, jeden den strávily pozorováním slonů – divokých i těch chovaných v rezervaci – a užily si i jízdy na lodi nedotčenými kokosovými háji a mangrovníkovými lesy.

„Do pracovního tempa jsem se samozřejmě po příletu vrátila prakticky ihned, ale ty tři týdny, které jsem měla jen a jen pro sebe, mi už nikdo nevezme. Mentalita lidí v Indii a celkově tempo života jsou tak odlišné, my jsme navíc měly velké štěstí na lidi – všichni na nás byli moc milí! Ale těžko se to jen tak popisuje, rozhodně doporučuji vydat se na podobnou cestu všem, kdo cítí, že jim ubývá sil, inspirace i pohody,“ uzavírá Monika.

alt_text_here

 

Máte zájem o ájurvédu v Indii? Napište nám! 

Mohlo by vás zajímat