Madagaskar: Dobrodružný start společného života

Lukáš (32) si už před několika měsíci vysnil, že Alici (27) požádá o ruku pod tisíc let starými baobaby na Madagaskaru. Čím více si ale o cestování na čtvrtém největším ostrově světa četl, tím víc tušil, že se bez dalšího pomocníka, který by dvoutýdenní výlet naplánoval do detailů, neobejde. Žádný problém, v Umbrella Holiday výzvy milujeme!

Team Umbrella Holiday   |   15. 8. 2018

Západ slunce, kmeny stromů zbarvené doruda a... zážitek (a závazek) na celý život. Dva týdny unikátních zážitků, rezervaci letenek i hotelů a romantický scénář jsme Lukášovi rádi připravili na míru. Tajuplný ostrov Madagaskar, místo, kde se spousta živočišných druhů i rostlin vyvíjela odděleně od zbytku světla, toho nabízí opravdu spoustu!

Odlet na „Noemovu archu“ světa z Vídně se skleničkou červeného vína v ruce je jen chutným začátkem velkého dobrodružství. Nejdřív Lukáše a Alici čekalo prozkoumání hlavního města republiky, Antananarivo. Další den pak následoval přelet do jižní části ostrova. A dovolená snů začala!

alt_text_here

 

Každé rozednění přinášelo nové zážitky. Popíjení drinků na nejkrásnějších plážích jihu střídalo šnorchlování podél korálových útesů, pozorování velryb i nákupy na místních trzích. První „ochutnávka“ baobabů přišla už v lese Reniala, doslova líhni nejrůznějších druhů kaktusů. Přírodu později vystřídala historie, hrobky kmene Mahafaty, suvenýry vyřezávané do dřeva od kmene Betsileo nebo město Ilakaka žijící pod vládou safírové horečky. I na lemury došlo! Kouzelný skalní útvar Anja servíruje snad stovky ochotně pózujících chlupatých přátel, které ve volné přírodě nenajdete jinde na světě.

A pak už byl na řadě přejezd do Morondavy za velkým cílem celé cesty. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel se soukromou pláží a vynikajícím jídlem. A před východem slunce výlet k slavným baobabům. A tam Lukáš vyslovil to, co měl na srdci, a s dotekem prvních paprsků slíbil to, co se v takových chvílích slibovat má.

alt_text_here

 

Toužíte po romantické dovolené na míru? Napište nám! 

Mohlo by vás zajímat